Dannebrog længe leve!!!

15. juuni on Taanis tuntud Valemari päevana. 2019. aasta 15. juunil tähistas Taani Kuningriik oma lipu – Dannebrogi 800 sünnipäeva. Piduüritused toimusid Kopenhaagenis, Ringstedis ja Vordingborgis. Viimane neist on kaunis Själlandi linnake, mis kuningas Valdemar II lemmiklossi asukohana võõrustas 14.-15. juunil 2019 suurt lipule pühendatud rahvapidu.

 

credits Jens Wollesen

Ringsted

credits Jens Wollesen

Ringsted

Kuna legendikohaselt langes Dannebrog taevast Tallinnas, siis olid eestlased 800 aastat hiljem kutsutud kaasa lööma pidupäeval Vordingborgi. Eesti sai peaväljakul palju tähelepanu tänu sisukale Eesti alale, kus oma jõud ühendasid Organic Estonia, Tallinna Loomeinkubaator, EAS ja VM ning loomulikult tänu legendaarsele restoranile Olde Hansa, mis lahutas nii meelt kui pakkus maitsvat sööki-jooki. Seda kõike selleks, et panna taanlasi huvituma, milline on Eesti täna. Meie jaoks oli oluline olla sel päeval koos taanlastega, jagada meie kahe riigi ühist ajalugu, aga rääkida ka tulevikust ja koostöövõimalustest.

credits Jens Wollesen

Olde Hansa muusikud

credits Jens Wollesen

Suursaadik Märt Volmer tervitab Taani kroonprintsipaari

Vaata video kuninglikust külastusest Eesti alale. (Organic Estonia video)

Eestis ja Taanis toimunud pidustuste käigus anti üle Eesti meistrite poolt valmistatud võimalik algupärane Dannebrogi lipp, mis sündis kahe riigi muuseumite ühise uurimisprojektina. Milline nägi välja esimene Dannebrog, ei tea keegi.

credits Jens Wollesen

Tema kuninglik kõrgus kroonprints Frederik, Vordingborgi linnapea Mikael Smed and VM nõunik Hr. Mart Luik

credits Jens Wollesen

Tema kuninglik kõrgus kroonprints Frederik avab lippu

 

credits Hasse Ferrold

Lippu esitletakse Tema Majesteedile kuninganna Margrethe II-le

 

Täname Teid osalemast!

Photo credits Jens Wollesen, SJ-Medier