Eestit seovad Taaniga ajaloolised sidemed. Pärimuse järgi on taanlased oma lipu Dannebrogi saanud Eestis. Nimelt olid taanlased 1219. aastal Tallinna lähistel eestlastega peetud lahingut kaotamas, kui äkitselt olevat taevast alla langenud punane valge ristiga lipp. Taanlased vallutasid seejärel Harju- ja Virumaa. 13.-14. sajandil oli Põhja-Eesti eraldi hertsogkonnana Taani kuningriigi osa. Seda meenutab tänaseni Tallinna ehk Taani linna väike vapp, millel on punane valge ristiga põhi.
15. juunil 2019 täitus 800 aastat Taani lipu Dannebrogi sünnilegendist. „Dannebrog 800“juubeliaasta pakub võimalust jutustada lugu kahe Läänemere riigi ühisest ajaloost ja võimaldab kahepoolseid suhteid positiivselt esile tõsta mõlemas riigis. Info rahvapidustuste, kontsertide, ajalookonverentsi jm osas ilmub jooksvalt sotsiaalmeedias.
2019. aastal on ilmunud ja ilmumas mitmeid raamatuid Eesti ja Taani ajaloost. Näiteks Taanlaste ristisõda Eestis, kirjastus Argo; Denmark and Estonia 1219-2019 – Selected Studies on common Relations, Greifswald; Estland før og nu. Portræt af det mest nordiske land i Baltikum Panbaltica ja Dannebrog 800, Eesti Instituudi trükis.
Taanis on toimunud Eesti artiste, bände ja heliloomingut tutvustavad kontserdid. Võib julgelt öelda, et kõik žanrid on kaetud. Baltic Frames ja East by Southeast filmifestivalidel on linastunud Eesti filmide eredaid näiteid. Viimati said taanlased vaadata filme Rodeo ja Võta või jäta. Teatri ja kunstifestivalidele leiavad tee Eesti loomeinimesed. Eesti kirjandust tõlgitakse taani keelde ning vastupidi. Suur kummardus Birgita Bonde Hansenile, tänu kellele on võimalik lugeda taani keeles Mutti, Kivirähki, Rauda, Matsinit, Taskat, Friedenthali ja Krossi – ilma Birgita usinuseta oleks raamaturiiul palju hõredam.
Saatkond tervitab ja võimalusel toetab kultuurisuhete tihendamist, et võimalikult paljud taanlased saaksid elamuse Eesti suurepärasest loomest.
Taani Kultuuriinstituudi regionaalne kontor asub Riias ning nende tegevusulatus hõlmab ka Eestit ja Leedut.