Kultuurisuhted

Eestit seovad Taaniga ajaloolised sidemed. Pärimuse järgi on taanlased oma lipu Dannebrogi saanud Eestis. Nimelt olid taanlased 1219. aastal Tallinna lähistel eestlastega peetud lahingut kaotamas, kui äkitselt olevat  taevast alla langenud punane valge ristiga lipp. Taanlased vallutasid seejärel Harju- ja Virumaa. 13.-14. sajandil oli Põhja-Eesti eraldi hertsogkonnana Taani kuningriigi osa. Seda meenutab tänaseni Tallinna ehk Taani linna väike vapp, millel on punane valge ristiga põhi.

15. juunil 2019 täitub 800 aastat Taani lipu Dannebrogi sünnilegendist. „Dannebrog 800“ –juubeliaasta pakub võimalust jutustada lugu kahe Läänemere riigi ühisest ajaloost ja võimaldab kahepoolseid suhteid positiivselt esile tõsta mõlemas riigis. Info planeeritud rahvapidustuste, kontsertide, ajalookonverentsi jm osas ilmub jooksvalt sotsiaalmeedias.

Taanis on toimunud Eesti artiste, bände ja heliloomingut tutvustavad kontserdid. Võib julgelt öelda, et kõik žanrid on kaetud. East by Southeast filmifestivalil on linastunud Eesti filmide eredaid näiteid. Teatri ja kunstifestivalidele leiavad tee Eesti loomeinimesed. Eesti kirjandust tõlgitakse taani keelde ning vastupidi.

Saatkond tervitab ja võimalusel toetab kultuurisuhete tihendamist, et võimalikult paljud taanlased saaksid elamuse Eesti suurepärasest loomest.

Taani Kultuuriinstituudi regionaalne kontor asub Riias ning nende tegevusulatus hõlmab ka Eestit ja Leedut.