Valimised

Välisriigis viibivad valijad saavad hääletada elektrooniliselt, kirja teel ja Eesti välisesindustes. Välisriigis elavatele valijatele saadetakse valijakaardid alates ainult elektrooniliselt. Elektrooniline valijakaart saadetakse kõikidele portaalis eesti.ee oma e-posti aadressi edasi suunanud valijatele. Riigikogu valimistel peab alaliselt välisriigis elaval valijal olema määratletud valimisringkond, kas oma endise Eestis asuva elukoha või vanemate või esivanemate elukoha alusel, mistõttu soovitame juba varakult andmed korrastada.

Kui Teil on kahtlusi, et Teie valimisringkond on määramata, saate seda kontrollida Eesti rahvastikuregistri kasutajatoelt aadressil [email protected].

Samale e-posti aadressile ([email protected]) on vaja valimisringkonna määramiseks teada anda võimalikult täpselt oma viimane elukoht Eestis.

Kui Te ei ole Eestis elanud, palun edastage meile võimalikult täpselt oma vanemate või vanavanemate viimane elukoht Eestis.

Valimistest välisriigis saad täpsemalt lugeda siit: https://www.valimised.ee/et/valimiste-meelespea/valisriigis-haaletamine

 

Eelmised valimised

2019 Euroopa parlamendi valimised

2019 Riigikogu valimised

2021 Vabariigi Presidendi valimine

2021 KOV volikogu valimised

2023 Riigikogu valimised 

 

Järgmised valimised

2024 Euroopa parlamendi valimised

2025 KOV volikogu valimised

2026 Vabariigi Presidendi valimine