Purjejahi “Admiral Bellingshauseni” retk Kroonlinnast Antarktikasse 2019 – 2020

S/Y Admiral Bellingshausen saabub Kopenhaagenisse 29.07 ja lahkub 01.08.2019. Arhitekt ja avaliku ruumi mõtestaja Mari Hunt teeb polaar-huvilisena Antarktika 200 meeskonnaga koostööd ning asub Kopenhaagenis loometeguvese juurde Amaliehaveni äärsel kail. Tulge uudistama ja omadele kaasa elama!

Credits CJ Kask

 

ANTARKTIKA 200

SA Eesti Meremuuseum ja MTÜ Thetis Ekspeditsioonid tähistavad populaarteadusliku mereretkega 200 aasta täitumist päevast, mida rahvusvaheline teadusüldsus tähistab tänapäeval kui Antarktise avastamist Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshauseni poolt (vaata animatsiooni).

Retk sai 11. juulil 2019 alguse Kroonlinnast nagu ka 200 aastat tagasi ja Antarktikasse plaanitakse jõuda jaanuaris aastal 2020. Järgmiseks peatus purjelaev Helsingis, Roomassaares, Kaliningradis, kus avati Antarktika järvede uurija Enn Kaubi ja polaarmehe Sergei Vorobjovi fotonäitus Antarktikast Maailmamere Muuseumis (World Ocean Museum). Seejärel on kavas külastada Kiel, kus toimub konverents Baltisaksa maadeavastajatest ning siis võetakse suund Taani. Taanist edasi viib meretee naaberriigi pealinna Oslosse, Londonisse, Bresti, Lissaboni, Rio de Janeirosse ja mujalegi, plaanis on ligi 30 peatust.

Projekti Antarktika 200 eesmärk on Saaremaal sündinud baltisakslasest admirali ekspeditsiooni korrates populariseerida teadust, näidata, et:

  • suured teadusavastused on edukad eelkõige rahvusvahelises koostöös;
  • rõhutada, et keskkonnakaitse tagamine on meie planeedi olulisemaid ülesandeid;
  • anda retkele kaasaelamise võimalus Eesti ja rahvusvahelisele avalikkusele;
  • tutvustada Eestit kui sihtkohta, millel on paeluv ajalugu ning keskkonnasäästlik suhtumine kaasaega.

 

Vaata video S/Y Admiral Bellingshausenist seilamas Läänemerel.

https://www.facebook.com/Antarctica200/

https://www.instagram.com/antarktika200/

Postimehe Heureka erilehekülg Antarktika 200