Uuendatud teave rahvusvahelise reisimise kohta

Välisministeerium palub kõigil välismaale reisijatel põhjalikult tutvuda transiit- ja sihtriigi piiriületuse nõuetega ning hinnata oma reisi vajalikkust. Arvestada tuleb, et riigid võivad uute tüvede leviku piiramiseks lühikese etteteatamisega kehtestada haiguse levikut takistavaid meetmeid (sh otselendude katkestamine, piiriületustingimuste muutmine jms).

Palume Eestisse sisenemisel kehtivaid reegleid ja piiranguid kontrollida siit.

Enne Eestisse saabumist tuleb täita piiriületaja ankeet.
Ankeeti saab täita kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist. Nii toimides läheb piiriületus ladusamalt ja ei pea ootama järjekorras, et täita ankeeti paberil. Piirivalve või lennufirma võib paluda piiriületajal esitada meilile saadetud piiriületuse kinnitus kas elektrooniliselt või paberil.

Ankeeti ei pea täitma piiriületajad, kes on COVID-19 haiguse läbipõdenud, selle haiguse vastu vaktsineeritud ja teised inimesed, kellele Vabariigi Valitsuse korralduse nr 282 kohaselt liikumispiirangud ei kohaldu, kui nad läbipõdemist või vaktsineerimist tõendavad. Esitamisvalmis peavad olema läbipõdemist või vaktsineerimist tõendavad dokumendid, kuna neid võidakse piiril kontrollida.

Lisateave koroonaviiruse ja liikumispiirangute kohta: riigi infotelefon 1247 (välismaalt helistades +372 600 1247).

Taani sisenemise reeglite kohta saab teavet aadressil www.coronasmitte.dk või Taani Politsei infotelefonil +45 7020 6044.