Teave riikide ja karantiininõuete kohta Eestisse saabujatele

Eile, 28. mail kiitis valitsus kiitis heaks Eesti piiride taasavamise alates 1. juunist Euroopa riikidest saabuvatele inimestele. Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.

Teave riikide ja karantiininõuete kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele. Nimekirja uuendatakse igal reedel kehtivusega sellele järgnevast esmaspäevast. Hetkeseisuga (29. mail) saab Eestisse siseneda karantiini jäämata tulles Austriast, Bulgaariast, Hollandist, Horvaatiast, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Luksemburgist, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Taanist, Tšehhist ja Ungarist, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist.

Eestisse reisija karantiinikohustus sõltub sellest, kas riigist, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 15. See tähendab, et lähteriigis peaks nakatunuid olema 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Inimesed, kes saabuvad Eestisse kõrgema nakatunute suhtarvuga riigist peavad Eestisse jõudes jääma kaheks nädalaks karantiini.

Soovitame jälgida uuenevat reisiinfot välisministeeriumi Reisi Targalt lehel https://reisitargalt.vm.ee/, kuhu on lisatud reisijale oluline teave liikumispiirangute, karantiininõuete jm kohta riikides, kus Eestil on saatkond. Lennupiirangute info on leitav Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi lehelt https://www.mkm.ee/et/uudised/info-lennupiirangute-kohta.