Taani valitsus sulges välismaalstele riigi piiri

TÄHELEPANU!

Taani valitsus otsustas 14. märtsist (12.00 GMT+01) välismaalastele Taani riigi piiri sulgeda. Piirang kehtib 13. aprillini. Kõik taanlased saavad koju ning välismaalastel lubatakse siseneda mõjuva põhjuse alusel. Mõjuvaks põhjuseks loetakse kui sul on elu- või töökoht Taanis, sa vead kaupa või tuled külastama oma raskelt haigeid sugulasi/alaealist last. Kõik turistid saadetakse piirilt tagasi!

  • Eesti kodanikud võivad lähipäevadel koju jõudmiseks läbida Saksa-Taani piiri (avatud piiripunktid: Sæd, Kruså ja Frøslev ja Rødbyhavni sadam) suunaga Rootsi. Taani sisenemise suunal võib olla järjekord. Varuge aega. Autost Taanis väljuda ei soovitata. Rootsi jõudmiseks saab kasutada praamiühendust Helsingør-Helsingborg või Øresundi sild. Teekond läbi Taani 3-4 tundi või läbi Lollandi 2 tundi. Hetkel saab kasutada praamiühendust Kapellskäri-Paldiski, Stockholm-Helsinki või Stockholm-Turu ja sealt edasi Tallinnasse.

NB! Soome sulgeb oma piirid 19.03 00.00 st. kolmapäeva südaööl vastu neljapäeva. Vantaa, Mariehamn ja Turu lennujaam ning Helsingi, Mariehamn, Turu ja Vaasa sadam on avatud tagasipöördujatele, sh EL kodanikele transiidiks Eestisse.

Transiidiks võib läbida ka Taani lennujaamasid. Jälgige lennukompaniide koduehekülgesid! Regulaarlennud Taani lõpetavad alates 16.03.2020 SAS ning alates 17.03.2020 Finnair ja airBaltic.

Piirikontoll on taastatud Rootsist Taani suunduval Øresundi sillal. See puudutab kõiki transpordiliike (maantee, raudtee). Rongid liiguvad edasi, aga muutunud graafiku alusel ja harvem. Tutvuge DSB infoga https://www.dsb.dk/.

Praamiühendused Rootsi ja Norraga peatatakse. Hetkel on info Stena Line kohta (Frederikshavn-Gothenburg, Grenaa-Halmstad, Frederikshavn-Oslo), reisid lõpetati laupäeva lõunal. Toimib liin Helsingør-Helsingborgi vahel. Kuriisilaevade reisid on peatatud, ega maabu Taanis.

Alternatiiv Lääne Euroopast Eestisse jõudmiseks on valida sobiv praam Saksamaalt Rootsi või Leedu sadamatesse. Leedu ja Läti lubavad Eesti kodanikel kuni 19.03.2020 transiidikorras riiki läbida, et Eestisse tagasipöörduda.

Meile teadaolevalt ei ole hetkel takistusi Taanist lahkumiseks. Jälgida tuleb naaberriikide tegevust ja seatud piiranguid! Eesti kodanik ei saa siseneda ilma aluseta Saksamaale ja Norra Kuningriiki.

Palume jälgida hetkeolukorda Taani Politseiameti lehelt https://politi.dk/coronavirus-i-danmark/in-english

Ajakohast infot saab Taani rahvusringhäälingu uudiste lehelt https://www.dr.dk/