Taani Kuningriiki sisenemisel peavad kõik al. 12 aasta vanused isikud piiril esitama maksimaalselt 24h enne saabumist tehtud negatiivse COVID-19-testi tulemuse

Taani Kuningriiki sisenemisel peavad kõik al. 12 aasta vanused isikud piiril esitama maksimaalselt 24h enne saabumist tehtud negatiivse COVID-19-testi tulemuse alates 9. jaanuarist kl 17.00. Sealhulgas Taani kodanikud ja alalised elanikud, kes saavad Taani kuningriiki siseneda tõendades kodakondsust või elamisõigust. Teised isikud saavad riiki siseneda mõjuva põhjuse olemasolul.

Eestist tulles ja dokumentidega tõendamisel on lubatud näiteks abikaasa juurde tulemine, pereliikmete ja partnerite külastamine, töö- või teenuseosutamise leping, õpingud või kiireloomuline ärivisiit. Lisaks sisenemise eesmärgi dokumentatsioonile peab piiril esitama ka maksimaalselt 24h enne Taani saabumist tehtud negatiivse COVID-19 testi tulemuse tõendi (inglise või taani keeles).

Riiki sisenemisel peab olema terve ning sisenemise võimaldamise otsuse teeb ametnik piiril, kohalduvate nõuete kohta saab helistades +45 7020 6044 või lugeda siit.