ERIOLUKORRA REISIINFO: info piiriületuste võimaluste kohta 29.04.2020

Seoses koroonaviiruse kiire leviku tõkestamisega on mitmed riigid seadnud piirangud riikidesse sisenemisel, samuti kehtestavad piiranguid lennuoperaatorid.

Välisminister Urmas Reinsalu paneb inimestele südamele, et reisimine muutub väga keeruliseks ja olud halvenevad reaalajas. „Palume arvestada, et Kindlasti ei tohi praegu pidada plaane Eestist välisreisile asumiseks,“ rõhutas ta.

„Kui asukohariik on sulgenud oma piirid või ei toimi rahvusvaheline transport, võtke palun ühendust välisministeeriumi või Eesti saatkonnaga,“ rõhutas Reinsalu. „Eesti riik teeb endast kõik oleneva, et tagada Eesti inimeste turvalisus ja töötame tekkivate hädaolukordadele lahenduste leidmisega,“ lisas ta.

Teatage endast e-posti teel aadressil konsul@mfa.ee (lisage oma isikuandmed ja probleemi kirjeldus).

Eesti kodanikud, kes reisivad välismaal ja soovivad naasta Eestisse, peavad arvestama järgmiste piirangutega:

 • Taani sulges välismaalastele piirid 14.03, kuid Eesti kodanikud võivad transiidi korras läbida koju jõudmiseks Saksa-Taani piiri (avatud piiripunktid: Sæd, Kruså ja Frøslev ja Rødbyhavn), suunaga Rootsi. Autost Taanis väljuda ei soovitata. Teekond läbi Taani kestab 3-4 tundi, läbi Lollandi 2 tundi. 

 • Kiireim tee Saksamaalt läbit Taani Rootsi on sadam Puttgarden, Fehmarn, Saksamaa – sadam Rødbyhavn Lolland, Taani. Kasutades Scandlines praame. Maantee E47 ja E20 üle Øresundi silla on teekond 174 kilomeetrit. Kaart.
 • Taanist pääseb Rootsi ka Helsingör-Helsingborg liinil näiteks ForSea praamidega.
 • Transiidiks on avatud ka Taani lennujaamad, aga jälgige lennukompaniide infot, lennud lõpetavad airBaltic, SAS ja Finnair. Kopenhaagenist Tallinnasse on võimalik lennata läbi Frankfurdi.

 • Jälgida võib AirAtlanticu kojupöördumise lendude lehekülge https://www.airatlantic.eu/#about
 • Rootsist Eestisse jõudmiseks võimaldab Tallink erakorraliselt autoga reisijatel reisida Kapellskär-Paldiski liinil kaubalaevadega. Broneerimiseks palume helistada numbril +372 640 98 08 võu +46 08 22 21 40. Tallink Grupi laevade ajakohase reisi- ja broneerimisinfo saamiseks palume jälgida ettevõtte kodulehte https://www.tallinksilja.com/ ja sotsiaalmeediakanaleid.Autoga reisijad saavad kasutada ka Kapellskär-Paldiski DFDS laevaliiniSõiduplaan alates 04.05. Broneeringud telefoni või meili teel +372 6661675 ja pax.estswe@dfds.com.

 • Transiit läbi Poola pole hetkel võimalik. Jälgige informatsiooni www.vm.ee
 • Saksamaa sulges oma piirid Austria, Šveitsi, Prantsusmaa, Luksemburgi ja Taaniga täna, 16.03 hommikul kell 08.00. Piir on avatud kaubavedudele ja teisel pool piiri töötavatele sakslastele ja Saksamaal töötavatele Austria, Šveitsi, Prantsusmaa ja Taani töötajatele. Värskeimat infot teab Eesti saatkond Berliinis.
 • Palume arvestada, et Aeroflot on teatanud, et katkestab 19. märtsist 30. aprillini lennud Moskva ja Tallinna vahel. Samuti on Finnair on teatanud Tallinna-suunaliste lendude lõpetamisest alates 17.03.
 • Palume reisimisel arvestada, et alates 16. märtsist kell 8:00 pääsevad Norrasse ainult Norra kodanikud, Norras elavad Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna (EL/EMP) kodanikud ja nende perekonnaliikmed, Norras töötavad EL/EMP kodanikud ja elamisloaga välismaalased. Eesti kodanikud Norrasse ei pääse.
 • Alates 16.03 suletakse turistidele Portugali-Hispaania maismaapiir, riigisisesed liikumispiirangud kehtestatakse alates järgmiseks 15 päevaks. Palume piirangute alasse jäänud inimestel anda endast teada aadressil konsul@mfa.ee.
 • Piirid on veel suletud järgmistes riikides – Albaania, Küpros, Taani, Ungari (teatud riikidest saabujaile), Bosnia ja Hertsegoviina (teatud riikidest), Türgi (teatud riikidest saabujatele), Portugal, Montenegro, Serbia, Jordaania, Liibanon (teatud riikidest), Iisrael, Põhja-Makedoonia (teatud riikidest), Serbia (teatud riikidest), Ukraina, Tšehhi, Venemaa (teatud riikidest), Vietnam, USA (Euroopast, Ühendkuningriigist ja Iirimaalt saabunud reisijatele), Moldova, Austria (teatud riikidega ühendus katkestatud), Kreeka (teatud riikidega), Saksamaa, Kasahstan. Jälgige informatsiooni www.vm.ee
 • Piirikontrolle või tervisekontrolle kehtestavad Austria, Araabia Ühendemiraadid, Horvaatia, Sloveenia, Tšehhi, Türgi, Šveits.

Eestisse naasnud inimesed peavad viibima 14 päeva karantiinis, et takistada viiruse levikut.

Korduma kippuvad küsimused (KKK): https://vm.ee/et/koroonaviirus-2019-ncov